Książka za Drzewo
Startuje ogólnopolska akcja „Książka za drzewo”

Startuje ogólnopolska akcja „Książka za drzewo”

5
04.04.2022

31 marca o godz. 11.00 na placu Bolka i Lolka w Bielsku-Białej wystartowaliśmy z ogólnopolską akcją „Książka za drzewo”, która łączy tematykę ekologiczną z promocją książek i czytelnictwa.

Fundacja Ekologiczna ARKA przygotowała dla uczestników aż 521 książek oraz prawie 1000 książek dla grup szkól i przedszkoli.

Podczas nowej akcji za każde posadzone drzewo będzie można otrzymać książkę. Natomiast wszystkie książki zostaną wcześniej zebrane podczas specjalnych zbiórek książek używanych, które odbędą się w całym kraju.

Podczas pierwszej edycji akcji jesienią 2021 udało się udało się nam wspólnie posadzić prawie 5000 drzew i rozdać ponad 1300 książek.

Jak powiedział Wojciech Owczarz, prezes Fundacji ARKA i pomysłodawca akcji: Celem naszej akcji jest nauka szacunku do książek i promocja czytelnictwa połączone z niezwykle ważną ideą sadzenia drzew.

Jednocześnie startuje system wyboru i rezerwacji książek za posadzone wcześniej drzewa. Każdy uczestnik akcji będzie mógł wpisać posadzone drzewo lub drzewa na stronie www.ksiązkazadrzewo.pl

Dzięki działającej na stronie „interaktywnej mapie Polski” będzie można zobaczyć gdzie dokładnie znajduje się nowe drzewo. W zamian za zasadzenia uczestnik otrzyma książkę z tzw. drugiej ręki, która pochodzić będzie od osoby, która wcześniej odda swoją książkę.

Czytaj też

Start 7 edycji akcji KSIĄŻKA ZA DRZEWO

W Katowicach wystartowała jesienna edycja naszej akcji

Już ponad 40 tysięcy posadzonych drzew i 7 tysięcy rozdanych książek

Podsumowanie wiosennej akcji

800 buków

Aż 800 buków posadziliśmy z Grupą Kęty

Korzystamy z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.